גלעד אלפר

גלעד אלפר

שמי גלעד אלפר, אני כלכלן במקצועי וליברל בדיעותי, כיום מכהן כחבר המועצה הכלכלית המייעצת לשר האוצר וכאנליסט ראשי בבית השקעות גדול. בשנים האחרונות אני עוסק רבות בהסברת המסרים הליברליים, במסגרת זו הקמתי את הבלוג "קפיטליזם", צילמתי עשרות סרטוני רשת וכתבתי טורים רבים באתר "מידה" ובעיתונות הפיננסית, ואף כתבתי לאחרונה חלקים מהמצע של "זהות".

כליברל ותיק ופעיל שמעמיד בראש סדר העדיפויות שלו חופש אזרחי וכלכלי ומקדם רעיונות של כלכלה חופשית, וימני גם בדיעותיי המדיניות, חיכיתי שנים רבות להקמה של מפלגה כמו "זהות", שתייצג תפיסה ליברלית אמיתית ואת השינוי שישראל צריכה כ"כ. ההצטרפות ל"זהות" היתה עבורי המעשה המתבקש, ואעשה ימים כלילות כדי להביא את "זהות" להישג שיאפשר לה השפעה אמיתית על קבלת ההחלטות, להביא ל"זהות את תמיכתה – ההכרחית – של הקהילה העיסקית בישראל, וכדי לייצג את הקול הליברלי, כלכלית ואזרחית, בתוך "זהות".

ברקע המקצועי שלי אני אנליסט מזה כ-20 שנה, בוגר בהצטיינות של החוג לכלכלה באוניברסיטת ת"א ותואר MBA  מביה"ס לכלכלה ומנהל עסקים בנורווגיה (NHH). עבדתי בעבר בקומרצבנק (לונדון) ובמריל לינץ' (ניו יורק), והייתי בין מייסדיו של הסטארט-אפ הנורווגי CUPP Computing AS.

 
סגירת תפריט